تولید خودرو از دو هفته دیگر افزایش می یابد

سهند جعفری زاد
1 ماه پیش
149 بازدید
0 0

وعده وزیر صمت درباره افزایش تولید خودرو از دو هفته دیگر می تواند از موج افزایش قیمت خودروهای داخلی بکاهد؟

به گزارش بازارخودرو، وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید خودرو در ماه‌های آینده گفت: موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد. سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون اصل نود مجلس طی سخنانی اظهار داشت: 90 درصد بازار خودروی ایران در اختیار ایران‌خودرو و سایپا است ولی وزارت صمت نظارت لازم را بر آنها دارد و به همین دلیل منتظر آمار تولید آخر سال آنها نمی‌مانیم و برنامه هفتگی از آنها خواسته‌ایم و این برنامه را هم اعلام وصول کرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد و مردم آن را خواهند دید. هر چند برای این کار دو ماه برنامه‌ریزی شده است و در همین راستا مقرراتی هم وضع شده.

فاطمی امین با بیان اینکه صنعت خودرو در حال حاضر دچار مشکلات بسیار حادی بوده و اگر رها شود عوارض ناگواری به همراه خواهد داشت، گفت: در جلسه امروز با کمیسیون اصل نود، 9 پروژه کوتاه مدت تعریف کردیم که در حال اجرا هستند. 

وی افزود: یکی از این پروژه ها در خصوص اصلاح ساختار تعاملی قطعه سازان و خودروسازان است چراکه در این حوزه ضعف های زیادی داریم. در جایی به خودروساز ظلم شده و در جای دیگر به قطعه ساز و این مسئله بیش از اینکه به افراد مرتبط باشد، به نوع روابط و ساز و کار میان آنها مربوط است.

وزیر صمت با بیان اینکه یکی از پروژه‌های دیگر اصلاح ساختار مالی ایران خودرو و سایپا است، عنوان کرد: این خودروسازان دارایی هایی دارند که الزامی برای حفظ و نگهداری آنها وجود ندارد برای مثال ایران خودرو مالکیت یک شرکت ساختمانی را عهده دار بوده که هیچ ارتباطی با صنعت خودرو سازی ندارد، ، از این رو شرکت‌های مذکور را باید به لحاظ ساختار مالی نیز اصلاح کنیم.

بیشتر بخوانید:

تغییر فرمول قیمت گذاری خودرو به معنای آزادسازی قیمت نیستمنبع: بازارخودرو
ارسال توییت
0