آغاز فروش خودرو در سامانه متمرکز وزارت صمت از هفته آینده

آغاز فروش خودرو در سامانه متمرکز وزارت صمت از هفته آینده
سهند جعفری زاد
12 روز پیش
4,413 بازدید
0 0
سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت با تاکید بر اینکه زیرساخت وزارت صمت برای فروش خودرو در سامانه متمرکز عرضه خودرو فراهم است، گفت: اولین فروش خودرو در در این سامانه از هفته آینده انجام می‌شود.

به گزارش بازارخودرو به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالله توکلی لاهیجانی در یک بخش خبری در شبکه خبر در مورد سامانه فروش یکپارچه خودرو، گفت: از خودروسازان می‌خواهیم که به کسب و کار اصلی خود که تولید خودرو است بپردازند و با مکانیسم عرضه شفاف در سامانه یکپارچه فروش، هرگونه شائبه‌ای را درباره بازارسازی‌های کاذب که در ذهن مردم ایجاد شده است را برطرف کنند. 

سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت با بیان اینکه زیر ساخت عرضه خودرو در سامانه متمرکز فراهم شده است، افزود: وزرات صمت از خودروسازان خواسته است تا توان عرضه خود را به صورت شفاف اعلام کنند تا بتوانیم در هفته آینده در سامانه متمرکز عرضه خودرو (سامانه یکپارچه فروش خودرو) عرضه شفاف انجام شود. 

وی با بیان اینکه از هفته آینده اولین فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو را خواهیم داشت، بیان داشت: از مزیت‌های سامانه یکپارچه فروش خودرو آن است که بیش از آنچه توان تولید خودروساز است فروش صورت نگیرد و تعهداتی که فراتر از توان است اتفاق نیفتد، بلکه براساس همان تعدادی که مجوز فروش داده می‌شود، فروش فوری و پیش فروش انجام شود و به عبارتی در عرضه خودروها شفافیت ایجاد شود. 

توکلی لاهیجانی افزود: خودروسازان بخش خصوصی نیز از طریق این سامانه خودروهای خود را عرضه خواهند کرد. 

سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت افزود: شائبه‌ای وجود داشت، مبنی بر اینکه خودروسازان بخش خصوصی بازارهایی را ایجاد می‌کنند و در آن بازارها به قیمت های گزاف خودرو فروخته می‌شود و برخی از غوغاسازی‌‌هایی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده ناشی از همین مساله است. 

وی بیان داشت: شفاف‌سازی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد، اما وزارت صمت مطابق دستور رئیس جمهور این شفافیت را به نفع مصرف کننده واقعی انجام می‌دهد و ان شاء الله خودروسازان در سال تولید دانش بنیان به کسب و کار اصلی خود که تولید خودرو است متمرکز شوند.

بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صمت به شرکت‌های خودروسازی، فروش خودرو توسط خودروسازان متوقف شده است. در این بخشنامه به خودروسازان ابلاغ شده؛ به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم و همچنین دستور وزیر صمت جهت ایجاد سامانه یکپارچه، فروش خودرو صرفاً از طریق سامانه متمرکز وزارت صنعت انجام شده و هرگونه عرضه از طرق دیگر فوراً متوقف گردد.

قیمت لحظه‌ای خودروهای صفر داخلی و خارجی در بازار آزاد را می توانید از اینجا مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

درخواست واردات ۲۰۰۰ خودرو به کیش و قشم به بهانه جام جهانی


منبع: فارس
ارسال توییت
0