فروش خودرو
android
android
ios
ورود کاربران

ios

چالش بزرگ کارت سوخت؛ از خرید و فروش میلیونی تا طرح ادغام با کارت بانکی

چالش بزرگ کارت سوخت؛ از خرید و فروش میلیونی تا طرح ادغام با کارت بانکی

0 بازدید
دسته بندی : خودرو,اخبار خودرو

زمزمه سهمیه بندی سوخت هر روز بلندتر می شود و تقریبا روزی نیست که گمانه زنی تازه ای در این خصوص در رسانه های مختلف مطرح نشود. در تازه ترین اخبار در این زمینه، از به تعویق افتادن سهمیه بندی سوخت به دلیل عدم جمع بندی و تصمیم گیری نهایی سخن به میان آمده است اما همزمان شایعاتی مبنی بر طرح ادغام کارت سوخت و کارت های بانکی به گوش می رسد که البته هنوز توسط مقامات سازمان های بانکی یا شرکت توزیع فراورده های سوختی شرکت نفت، تایید یا تکذیب نشده است اما در مجموع می توان گفت که در صورت نهایی شدن این طرح، شاید خرید و فروش سهمیه سوخت و یا خرید و فروش کارت سوخت نسبت به شرایط فعلی دشوار تر شود و به نوعی جلوی قاچاق فراگیر سوخت که طی ماه های اخیر تشدید شده است، گرفته شود.

در همین رابطه در حدود دو هفته قبل بود که ژوبین علاقبند (نایب رئیس هیات مدیره اسنپ)، در گفتگویی با دیجیاتو از احتمال استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت سخن به میان آورده بود. به گفته ایشان: "زمزمه‌هایی که می‌شنویم حاکی از آن است که احتمالاً راهکار سهمیه بندی بنزین از طریق کارت سوخت نیست. می‌شنویم که ممکن است از طریق کارت بانکی باشد. طبیعتاً کارت بانکی امکانات بسیار بیشتری را از کارت سوخت می‌دهد و آنطور که شنیده‌ایم، زمینه وجود دارد تا پشتیبانی زیرساختی ارائه شود."

بر این اساس به نظر می رسد که استفاده از کارت بانکی برای سهمیه بندی سوخت می تواند راحت حل موثری در شرایط فعلی باشد، به خصوص که حالا خرید و فروش کارت های قدیمی سوخت در کشور بسیار رایج شده و با مراجعه به پمپ بنزین ها داد و ستد چنین کارت هایی به راحتی انجام می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت کارت سوخت بنزین که ظاهرا به منظور قاچاق مورد استفاده قرار میگیرد حالا به 80 هزار تومان رسیده است و کارت سوخت گازوییل نیز یک میلیون تومان قیمت دارد.

منبع خبر : digiato.com

اخبار بیشتر