فروش خودرو
android
android
ios
ورود کاربران

ios

تولید محصولات لیفان به بم خودرو رسید؛ تغییر در استراتژی های تولید گروه کرمان خودرو

تولید محصولات لیفان به بم خودرو رسید؛ تغییر در استراتژی های تولید گروه کرمان خودرو

11 بازدید
دسته بندی : اخبار خودرو,خودرو

بم خودرو در سال ۱۳۸۱ به عنوان یکی از زیر مجموعه های گروه کرمان خودرو تاسیس گردید. این شرکت در طول دوران خود عرضه محصولات فولکس واگن برزیل را بر عهده داشت و پس از توقف تولید فولکس واگن در ایران نیز برای مدتی به سراغ عرضه هافی لوبو رفت. حالا اما بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام‌ گرفته، از زمستان امسال و در راستای توسعه فعالیت ‌های خودروسازان بم، تولید تمامی محصولات برند لیفان از کرمان موتور به این شرکت منتقل خواهد شد.شركت لیفانشركت لیفان در سال 1992 در شهر چونچین در کشور چین تاسیس شد. این شرکت که در ابتدا به تولید موتورسیکلت مشغول بود دستاوردهای زیادی نیز در زمینه ساخت و توزیع موتورسیکلت بدست آورده و در سال 2004 به عنوان برترین تولید کننده خصوصی موتورسیکلت در چین شناخته شد.
شركت لیفان از سال 2005 شروع به فعالیت در زمینه ساخت و عرضه خودروی سواری و ون نمود. این شركت همچنین به تولید و فروش موتور خودرو نیز می پردازد.
با توجه به سرمایه گذاری انبوه در پروژه های اتومبیل، گروه لیفان به یکی از شرکت هایی تبدیل شده است که بزرگترین خط تولید و مجوز تولید مجموعه ای از محصولات از جمله خودروهای سواری، مینی کار، کامیون، وسایل نقلیه ویژه، اتوبوس و غیره را در اختیار دارد.کرمان موتور از سال 1386 فعالیت خود در زمینهٔ تولید محصولات لیفان را آغاز کرد و در این مدت با عرضه خودروهای متنوعی ازجمله 520، 620، 820، X50 و X60 توانسته سهم بازار مناسبی را به دست آورد، در این‌ بین لیفان X60 موفق‌ ترین محصول این شرکت و یکی از پرفروش‌ ترین خودروها در کلاس خود بوده است.
خودروسازان بم به ‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌ های کرمان موتور کار تولید خود را با فولکس‌ واگن گل آغاز کرد و هم‌ اکنون نیز تولید خودرو جیلی GC6 را بر عهده دارد.
محصولات شركت لیفان در 165 كشور دنیا در مناطقی از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریكای لاتین عرضه می گردد. در سال 2014 شركت لیفان به فروش 283100 دستگاه خودرو، 1393100 دستگاه موتورسیکلت، 3674600 موتور و 401100 ماشین صنعتی دست پیدا كرد.

حال باید منتظر ماند و دید که این تغییر استراتژیک چه تفاوتی در نحوه ارائه محصولات و خدمات برای خودروهای لیفان در کشور ایجاد خواهد کرد.

منبع خبر : digiato.com

اخبار بیشتر