پورشه رکورد زد

پورشه رکورد زد

31 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

پس از ثبت رکوردی عجیب با خودرو کاین توربو S هیبریدی در پیستی در حال تعمیر،پورشهباردیگر قدرت خودروهای الکتریکی خود را با مدل تایکان به رخ همگان کشیده است. پورشه تایکان که اولینخودرو تمامالکتریکیخودروساز آلمانی محسوب میشود، با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۴۲ ثانیه، رکوردی جدید برای خودروهای چهاردر الکتریکی در پیست مشهورنوربرگرینگثبت کرده است.

رکورد تایکان، تنها چهار ثانیه از زمان۷دقیقه و۳۸ثانیه پورشه پانامرا توربو کمتر بود که در سال۲۰۱۶ثبت شده بود.لارس کرن، رانندهی تیم پورشه، رکورد جدید را در مسیر۲۰.۶کیلومتری جهنم سبز ثبت و افتخاری دیگر به کلکسیون افتخارات پورشه در پیست نوربرگرینگ اضافه کرده است. همانطورکه میدانید، پورشه در سال گذشته با خودرو مسابقهای ۹۱۹Evoکه بدون محدودیتهای کلاسLMP۱تقویت شده بود، با رانندگیتیمو برنهاردموفق شد ثبت رکورد۵دقیقه و۱۹.۵۵ثانیه را ثبت کند.

پورشه

پورشه برای رکوردشکنی تایکان از مدل پرچمدار استفاده کرده بود که از دو موتور الکتریکی (یک موتور برای هر اکسل) بهره میبرد. خودرو اشارهشده از سیستم انتقال قدرت چهارچرخ و فرمانپذیری تمامی چرخها برخوردار است و با استفاده از رینگهای۲۱اینچی، بیش از۶۰۰اسببخار قدرت دراختیار راننده قرار میدهد. پورشه تایکان از سیستمی با نام کنترل شاسی ۴Dپورشه استفاده میکند که در هر لحظه، تمامی متغیرهای شاسی و زیربندی را کنترل و تنظیم میکند.

سیستم کنترل شاسی ۴Dپورشه کنترل تعلیق بادی انطباقی و پایداری الکترومکانیکی را شامل میشود که برای دستیابی به بهترین عملکرد طراحی شدهاند. تنظیمات این سیستم تا حدود زیادی به حالت رانندگی انتخابشده وابسته است و تمامی تنظیمات در حالت اسپرت پلاس، در بالاترین حد خود قرار میگیرند. پیش از معرفی رسمی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت، پورشه تایکان۲۰۲۰چهارم سپتامبر بهصورت همزمان در سه برنامهی مختلف در کشورهای آلمان و چین و کانادا رونمایی خواهد شد.

افرونبراین، برنامهی رونمایی اولین خودرو الکتریکی پورشه برای تمامی کاربران اینترنتی بهصورت زنده پخش خواهد شد. درپایان، یادآوری میکنیم زمان ثبتشدهی پورشه پانامرا توربوSدر مسیر بلندتر۲۰.۸کیلومتری پیست نوربرگرینگ بوده است.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر