قیمت خودرو در نیمه دوم سال ارزان‌تر می‌شود‌

قیمت خودرو در نیمه دوم سال ارزان‌تر می‌شود‌

34 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو در نیمه دوم سال گران خواهد شد؟ گفت: سیاست‌های پولی دولت به کُندی در حال تغییر است. این سیاست‌ها تاثیراتش را در نرخ تورم نشان داده و بررسی‌ها حاکی از این است که نرخ تورم در شرایط فعلی فزاینده نیست و روند کاهنده دارد. با این شیوه سیاست‌ها و کاهش نرخ تورم تمام بازارها از کاهش نرخ تورم تبعیت خواهند کرد.

فربد زاوه افزود: زمانی که شیب نرخ تورم منفی می‌شود بازارها به خودی خود شرایط رکودی می‌گیرند. در زمان رکود بازارها، مردم نیز در انتظار کاهش قیمت‌ها می‌مانند. در 18 ماه گذشته این افزایش هیجانی قیمت‌ها در بازار خودرو تناسبی با قدرت خرید نداشت. در این شرایط بازار منقبض شده و حجم معاملات نیز کاهش می‌یابد. همین عامل، بحران فروش خودروهای دست دوم و نو را در بازار افزایش می‌دهد و منجر به شکسته شدن قیمت‌ها می‌شود.

او اظهار کرد: خودروسازان تا زمانی که به تعهداتشان عمل می‌کنند و خودروی موردنظر را به دست مردم می‌رسانند مشکلی در حوزه فروش ندارند اما این اقدام آنها زیان انباشته آنها را افزایش می‌دهد و بحران‌های مالی آنها را دو چندان می‌کند.معتقدیم تا زمانی که سیاست‎‌های پولی بانک مرکزی تغییری نداشته باشد و وضعیت به همین منوال پیش رود، قیمت خودرو در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر