تزریق ۳,۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی

تزریق ۳,۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی

14 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

فرشاد مقیمی در سلسله نشست‌های ساماندهی وضعیت صنعت خودرو که به صورت مستمر در دو شرکت بزرگ خودروسازی برگزار می‌شود، اظهار کرد: با تأمین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳,۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست که با حضور تابش معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد، اضافه کرد: تأمین قطعات باعث افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به حدود ۴۰۰۰ دستگاه در روز رسیده است.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشریح و رصد برنامه‌های ۱۰ گانه ساماندهی صنعت خودرو خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ساماندهی صنعت خودرو، پیگیری تحقق افزایش عمق ساخت داخلی قطعات است که تولیدکنندگان باید به صورت مستمر گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ارائه کنند.

مقیمی در ادامه توسعه ساخت داخلی برخی از قطعات خودرو را در کاهش خروج ارز از کشور مؤثر برشمرد و گفت: برنامه‌های بهبود کیفیت خودرو نظیر توسعه سیستم تضمین کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو، ارتقا و توسعه تامین‌کنندگان به منظور دستیابی به اهداف QCD و ارتقا کیفیت قطعات نیز از جمله موضوعات مورد تاکید است و باید با تدوین برنامه‌های اجرایی زمان‌بندی شده به سمت افزایش رضایتمندی مشتریان حرکت کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر تسریع در رفع تعهدات به مشتریان تصریح کرد: طی ابلاغیه‌ای که به خودروسازان اعلام شده است باید در روزهای تعطیل نیز به تحویل خودرو اقدام شود و خدمات پس از فروش نیز انجام شود.

اخبار بیشتر