رکورد ۷ میلیون آمریکایی در نداشتن توان پرداخت قسط خودرو

رکورد ۷ میلیون آمریکایی در نداشتن توان پرداخت قسط خودرو

11 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد: رقم بی سابقه 7 میلیون نفر آمریکا برای مدت 90 روز یا سه ماه قسط‌های مربوط به وام خودرویشان عقب افتاده است که این رقم بیش از دوره‌ای است که بحران مالی در جهان رخ داده بود.

اقتصاددان ها این موضوع را چراغ قرمزی دانستند. چراکه علی رغم اقتصاد قوی و نرخ پایین بیکاری، بسیاری از آمریکا در پرداخت صورت حساب های خود با چالش روبرو هستند.

فدرال رزرو نیویورک نوشت: « تعداد قابل توجه و رو به رشد وام گیرندگان مضطرب نشان می دهد که نه همه آمریکایی ها از بازار کار قوی بهره مند شده‌اند.»

وام خودرو معمولا نخستین پرداختی یک نفر است، زیرا وسیله نقلیه برای رفتن به سر کار حیاتی است و اگر کسی همه چیز را از دست بدهد، می‌تواند در خودرو زندگی کند. افزایش بدهی معوق وام خودرو، نشانه فشار شدید در میان آمریکایی‌های کم درآمد و طبقه کارگر است.

میشائیل تایانو، مدیر ارشد موسسه رتبه بندی فیچ گفت: « وام ماشین شما، اولویت شماره یک شما به لحاظ پرداخت است. اگر شما خودرو نداشته باشید، نمی‌توانید برای کار در بسیاری از مناطق کشور، بروید و بیایید. یک خودرو معمولا  از اولویت پرداخت بالاتری نسبت به وام مسکن یا اجاره خانه دارد.»

افرادی که 3 ماه بدهی معوق وام خودرو دارند معمولا وسیله نقلیه خود را از دست می‌دهند و این امر سرکار رفتن، به پزشک مراجعه کردن یا دیگر مکان حیاتی را دشوار می‌سازد.

فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد در پایان سال 2018 بیش از یک میلیون نفر «وام گیرنده مشکل دار» به نسبت سال 2010 وجود داشت؛ درحالی که در سال 2010 نرخ بیکاری 10 درصد و نرخ معوقات وام های خودرو به اوج خود رسیده بود، اما درحال حاضر نرخ بیکاری 4 درصد است و بسیاری از آمریکایی ها شغل دارند، اما تعداد قابل توجهی نمی‌تواند وام خودروی خود را بپردازند.

 

اخبار بیشتر