فروش خودرو
sale
android
ios
ورود کاربران

ios

به‌ کارگیری گیاهان داخل اجزای اتومبیل توسط تویوتا

21 بازدید
دسته بندی : اخبار خارجی

شرکت خودروسازی تویوتا که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان است، قصد دارد اقداماتی به کار گیرد تا ردپای کربن را در کل خطوط تولیدی خود کاهش دهد. طبق یک اعلامیه خبری، شرکت تویوتا قصد دارد نوعی لاستیک بیوسنتزی به نام بیوهیدرین را که اخیراً تولید شده، در لوله‌های پلاستیکی موتورها و سیستم هدایت خود به کار گیرد.

لاستیک بیوهیدرین با همکاری میان سه شرکت تویوتا، یک شرکت تولید مواد شیمیایی به نام زئون کورپوریشن و شرکت بازرگانی سومیتومو ساخته شده است. این ماده از گیاهان به دست می‌آید و جایگزین ترکیب اپوکسی اپی کلروهیدرین خواهد شد. این ترکیب جدید در مقایسه با لاستیک‌های هیدرینی مبتنی بر نفت خام، چرخه زندگی مواد آلاینده کربنی را تا حدود 20 درصد کاهش می‌دهند؛ زیرا گیاهان به صورت طبیعی دی اکسید کربن را جذب می‌کنند.

لوله‌های پلاستیکی به کار گرفته شده در موتور و سیستم هدایت معمولاً در اثر گرما، روغن، اوزون و مایعات دیگر و شرایط جوی فرسوده شده و از بین می‌روند. به همین دلیل این لوله‌ها معمولاً از لاستیک اپی کلروهیدرین ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی نسبت به فرسایش و پوسیدگی دارد.

لاستیک بیوهیدرین از چندین فناوری ترکیبی ساخته می‌شود که مواد به دست آمده از گیاهان را با مواد مبتنی بر نفت خام در سطح مولکولی پیوند می‌زنند. این کیفیت و سطح تولید انبوه با لاستیک هیدرین عادی قابل مقایسه است و می‌توان آن را در وسایل نقلیه تجاری مورد استفاده قرار داد. لوله‌های هیدرینی مجهز به مکنده با این روش تولید، نه تنها مقاومت موردنیاز در مقابل روغن و گرما را دارند، بلکه از دوام بیشتری بهره می‌برند.

شرکت تویوتا در اکتبر سال 2015 مجموعه‌ای به نام چالش محیطی تویوتا 2050 معرفی کرد که اهدافی در راستای حفظ محیط زیست داشت. این شرکت اعلام کرده قصد دارد همچنان روند کاهش زوائد را در سطح جهانی ادامه دهد و برای این کار هم از نوآوری‌های خود استفاده خواهد کرد و هم شرکت‌های دیگر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

برخی از وسایل نقلیه تویوتا از ماه مه از این لوله‌های مکنده که از لاستیک بیوهیدرین ساخته شده‌اند، بهره خواهند برد. شرکت تویوتا قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، در تمام وسایل نقلیه ساخت ژاپن از این ماده استفاده کند. در نهایت تویوتا قصد دارد از بیوهیدرین در تمام اجزای لاستیکی موردنیاز مانند لوله‌های ترمز و خط سوخت نیز از این ماده بهره ببرد. علاوه بر این، موادی مانند پلاستیک اکولوژیکال نیز در آینده تولید و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

 به‌ کارگیری گیاهان داخل اجزای اتومبیل توسط تویوتا

منبع خبر : asrekhodro.ir

کاهش ۱۳ درصدی جرائم در خرم‌آباد

106 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از فارس، حسین نجفی صبح امروز در جمع

احداث ۵ پارکینگ در محدوده شهر مهران برای اربعین

90 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از مهر، محمد جواد عطر چیان در نشست

تصادف زنجیره‌ای ۱۲ خودرو در محور تهران – فیروزکوه

72 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ علی نیک روش با اعلام

اعطای وام هنوز گره قطعه سازان را باز نکرده است

79 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مسعود تهرانچی

فراخوان «ننداز زمین» یا «جریمه»؛کدام راهگشاست؟

128 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیمای شهری

تعطیلی تنها جایگاه «سی‌ان‌جی» شهر ترانزیتی

95 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، تعطیلی یک