تعیین تکلیف خودروهای توقیفی منتظر مصوبه شورای عالی سران است

تعیین تکلیف خودروهای توقیفی منتظر مصوبه شورای عالی سران است

14 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

«محمدرضا مودودی» افزود: این مساله بزودی و به طور کامل روشن می شود. قرار بود دیروز این موضوع صورت گیرد و آخرین اطلاعات را در این زمینه ندارم.
وی افزود: اینکه خودروهای توقیف شده با چه ضوابطی اجازه پیدا می کنند در بازار عرضه شوند و به دست مشتریان خود برسند بحثی است که باید منتظر مصوبه شورای عالی سران سه قوه باشیم.
به گفته وی، 12 هزار تا 15 هزار خودرو در گمرک های سراسر کشور دپو شده است.
وی ادامه داد: بر اساس آنچه بررسی کردیم خودروهای موجود در گمرک در حال متروکه شدن است و پیگیر تعیین تکلیف شدن آن و رفع مشکل بودیم.
«مودودی گفت: این بحث را به دولت برده و در هیات دولت مطرح کردیم. با کمک گمرک و وزارت صنعت این مساله مطرح شد.

** ترفند برخی واردکنندگان کالاهای ممنوع 
«با توجه به اینکه شاید بخشی از این واردات قانونی نبوده یا شاید برخی واردکنندگان نه فقط به سبب خودرو پرونده قضایی داشتند و دلایل دیگر، باید سران سه قوه اعم از قوه قضاییه جدای از دولت در این زمینه تصمیم گیری کنند». 
وی افزود: اگر مسیر قانونی طی شده باشد واردکنندگان مشکلی نخواهند داشت اما برخی افراد واردات را انجام می دهند و با دپوی کالایی که ممکن است جزو اقلام ضروری نباشد، دولت را در فشار قرار می دهند که این نباید به رویه تبدیل شود.
«برخی اقلام که واردات آنها از اساس ممنوع است، تخلیه می شود و مالکان آنها انتظار ترخیص دارند و با نزدیک شدن به زمان متروکه شدن، اعلام می کنند سرمایه ملی در حال از بین رفتن است».
مودودی گفت: بسیاری از خودروهای وارد شده ثبت سفارش درستی نداشته یا مراحل لازم را طی نکرده اند و ممنوع شده بودند. 
وی افزود: دولت حل این مسائل را دنبال می کند اما جرایم متخلفان سر جای خود قرار دارد.

اخبار بیشتر