ماجرای جلسه ۶ سال پیش وزیر صنعت درباره خودرو

ماجرای جلسه ۶ سال پیش وزیر صنعت درباره خودرو

19 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

در این نشست که وزیر صنعت معدن و تجارت نیز حضور داشت، موضوعات مختلفی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهادات و راهکارهایی برای ساماندهی وضعیت خودرو، رفع مشکلات خودروسازان و حذف دلالان ارائه و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

محمدرضا رحیمی در جلسه بررسی مشکلات خودروسازان اظهار کرد: باید با تقویت شرکتهای خودروساز کشور، میزان تولید را افزایش داده و با حذف واسطه گری و دلالی در حاشیه بازار خودرو، موجبات رضایتمندی خودروسازان و مصرف کنندگان فراهم شود. در این جلسه مدیران عامل شرکتهای ایران خودرو و سایپا گزارشی از روند تولید، میزان صادرات و هزینه ها ارائه و برخی مشکلات خود را همچون کمبود نقدینگی و تامین قطعات مطرح کردند.

شش سال پیش در چنین روزی در حالی که پژو حضور دوباره در ایران را خواستار شده بود با تولید 206 ایرانی این شرکت فرانسوی با بازار بزرگ ایران خداحافظی کرد. پژو از حدود 23 سال پیش با تولید پژو405 همکاری با ایران خودرو را آغاز کرد. پس از آن این شرکت فعالیت های خود در ایران را گسترش داده و دیگر محصولات تحت برند پژو از جمله 206، روآ و پارس در ایران تولید شد. برخی از این خودروها مانند 206 نیز به محبوبیت بالایی در بازار ایران دست یافت.با این حال از اوایل سال جاری توقف ارسال قطعه به ایران موجب کاهش تولید برخی از این خودروها به ویژه توقف تولید پژو 206 شد. در این زمینه اعلام شد که شرکت پژو تحت فشار لابی صهیونیستی ارسال قطعه به ایران را متوقف کرده است.البته 206 تنها خودرو از خودروهای تحت برند پژو بود که درصد قابل توجهی از قطعات آن از سوی این شرکت فرانسوی تامین می شد به گونه ای که توقف ارسال قطعه نیز مستقیما این خودرو را نشانه گرفته بود.

آغاز تولید رسمی یک خودرو جدید در ایران
شش سال پیش در چنین روزی مدیرعامل سابق شرکت کرمان‌موتور از آغاز تولید رسمی خودرویJ5 در ایران خبرداد و گفت: همکاری‌ها با کمپانی JACGROUP در زمینه خودروسازی گسترش می‌یابد. میرعلینقی در مراسم افتتاح رسمی خط تولید خودروی جی5 گفت: خط تولید خودروی J5 فعالیت خود را ظرف روزهای گذشته آغاز کرده و امید می رود با توجه به کیفیت بالای این محصول و ارایه خدمات پس از فروش مطلوب، بتواند جایگاه مناسبی را در بازار کسب کند.مدیرعامل سابق شرکت کرمان موتور افزود: بسترهای صنعتی و تخصصی موجود در این گروه صنعتی، اجازه توسعه همزمان با تغییرات در نیاز و سلایق مشتریان در بازار را فراهم کرده است و بر همین اساس، این شرکت با نگاهی بازارمحور و منعطف، فعالیت خود را توسعه می دهد.

اخبار بیشتر