تعدیل نیروی گسترده در خودروسازان اروپایی

تعدیل نیروی گسترده در خودروسازان اروپایی

9 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

این تعدیل نیرو عمدتا متمرکز بر دو مرکز تولید خودروی این شرکت در ایالت " نیدرزاکسن" است و برخی از کارکنان دیگر نیز به طور موقت به کارخانه تولید پورشه منتقل خواهند شد. با توجه به مهلت اتحادیه اروپا به خودروسازان این قاره برای پایان دادن به تولید خودروهای دیزلی و جایگزینی آن ها با خودروهای الکتریکی، بسیاری ازخودروسازان اروپایی به فکر تعدیل نیرو افتاده اند. 

از سوی دیگر روزنامه انگلیسی گاردین نیز گزارش کرده است که بزرگ‌ترین خودروساز این کشور یعنی جگوار-لند روور به دلیل تداوم مشکلات مالی و کاهش فروش خود تصمیم گرفته است 5000 نفر از کارکنان خود را اخراج کند. این تعدیل نیرو که احتمالا در ماه ژانویه صورت خواهد گرفت بخشی از برنامه این شرکت برای کاهش 2.5 میلیارد پوندی هزینه‌های خود است.

در سه ماهه سوم سال 2018 میلادی، گروه خودروسازی جگوار-لند روور متحمل 90 میلیون پوند زیان خالص شده است و ارزش سهام آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4.4 درصد کاهش یافته است. فلیکس براوتیگام، مدیر بخش بازرگانی این خودروسازی انگلیسی گفت: در چین که یکی از بزرگ ترین بازارهای خودرویی جهان است با چالش‌های متعددی روبرو شده‌ایم اما به تمرکز بر روی انجام اقدامات عملی لازم برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضا ادامه می‌دهیم.

انتظار می‌رود گروه جگوار- لندروور علاوه بر تعدیل نیرو به محدود کردن تولیداتش نیز روی آورد چرا که از مجموع 13 مدل خودرویی تولید این شرکت تنها فروش 3 مدل خودرو در ماه‌های اخیر رو به افزایش بوده است.

اخبار بیشتر