فروش خودرو
sale
android
ios
ورود کاربران

ios

کلاهبرداری میلیونی سرهنگ قلابی نامرئی با وعده کارت طرح ترافیک

28 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

در پی طرح شکایت های متعدد مبنی بر اینکه شخصی در پوشش افسر ارشد نیروی انتظامی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان نموده است ، پرونده ای در این خصوص در دادسرای ناحیه 33 تهران تشکیل و به دستور مقام قضایی دادسرای ناحیه 33 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شیوه و شگرد کلاهبرداری :

با مراجعه تعدادی از شکات و مالباختگان به اداره سیزدهم پلیس آگاهی و بررسی اظهارات آنها مشخص شد که فردی حدودا 40 ساله با هویت مجعول سرهنگ ابراهیمی ، ضمن معرفی خود به عنوان پرسنل پلیس راهور و ... مدعی شده که بواسطه ارتباطات کاری قادر است تا برای خودرو افراد متقاضی ، کارت شناور طرح ترافیک یک ساله اخذ و یا نسبت به بخشودگی ( پاک کردن ) جریمه ی خودروها اقدام نماید .

یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " اینجانب از طریق یکی از بستگان و به صورت تلفنی ، با شخصی بنام سرهنگ ابرهیمی آشنا شدم ؛ ایشان در تماس تلفنی مدعی شد که می تواند با ارتباطاتش در پلیس راهور نسبت به تهیه طرح ترافیک یک ساله اقدام نماید ؛ بنده نیز برای خود و چند تن از آشنایان درخواست چند طرح ترافیک از ایشان نموده و مجموعا مبلغ 9 میلیون و 200 هزار تومان به حساب ایشان واریز کردم اما پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه شدم که تمام اظهارات این شخص دروغ و کذب بوده است " .

مالباخته ای دیگر نیز در اظهارات مشابه عنوان داشت : " از طریق یکی از دوستان با شخصی بنام سرهنگ ابراهیمی آشنا شدم ؛ قرار شد تا ایشان در ازای دریافت مبلغ دو میلیون تومان نسبت به تهبه طرح ترافیک شناور برای ماشین بنده اقدام نمایند و بنده نیز طی فیش بانکی ، مبلغ مذکور را به حساب ایشان واریز کردم اما تاکنون ایشان به عناوین مختلف از دادن طرح ترافیک به بنده سر باز زدند ؛ آخرین بار نیز زمانیکه پیگیر طرح ترافیک خودرو شدم ، ایشان با تهدید عنوان نمود که در صورت تماس مجدد و ایجاد مزاحمت برای ایشان اقدام قانونی مبنی بر توقیف خودروی بنده را انجام خواهد داد ".

دستگیری متهم نامرئی :

در بررسی اظهارات تمامی شکات و مالباختگام مشخص شد که هیچکدام از آنها تاکنون متهم پرونده را از نزدیک ملاقات نکرده و صرفا به طرح ادعای شخصی ناشناس تحت عنوان سرهنگ پلیس راهور اعتماد و مبالغ درخواستی وی را به حساب بانکی این شخص واریز کردند .

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با بررسی دقیق تراکنش های مالی حساب متعلق به متهم - که آن هم با مشخصات  مجعول در یکی از شعبات بانکی افتتاح حساب شده بود - و انجام دیگر اقدامات پلیسی ، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی متهم بنام "محمدجواد . ش" ( 36 ساله ) شدند .

مخفیگاه محمدجواد در منطقه ازگل شناسایی ، اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد که وی از این محل نیز متواری شده است ؛ سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی و با وجود متواری بودن متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد وی در منطقه ازگل شده و در مورخه 20/03/1395 موفق به دستگیری متهم پرونده شدند .

انجام کلاهبرداری های دسته جمعی  :

با بهره گیری از اعترافات متهم ، بررسی اسناد و مدارک بدست آمده و شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان ، مشخص شد که متهم با همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری دسته جمعی از کارمندان ادارت دولتی و همچنین اتحادیه ها و اصناف بازار و ... نیز نموده است که با شناسایی دهها مالباخته و بررسی تراکنش های مالی حساب های بانکی متعلق به متهم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم به همین شیوه و شگرد و به صرف معرفی خود  تحت عنوان سرهنگ ابراهیمی ، بیش از 300 میلیون تومان کلاهبرداری نموده است .

سرهنگ کارآگاه محمدرضا  ذاکر استقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی دهها مالباخته و اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان احتمالی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی قرار گرفته است .

 

برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

 کلاهبرداری میلیونی سرهنگ قلابی نامرئی با وعده کارت طرح ترافیک

منبع خبر : asrekhodro.ir

کاهش ۱۳ درصدی جرائم در خرم‌آباد

106 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از فارس، حسین نجفی صبح امروز در جمع

احداث ۵ پارکینگ در محدوده شهر مهران برای اربعین

90 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از مهر، محمد جواد عطر چیان در نشست

تصادف زنجیره‌ای ۱۲ خودرو در محور تهران – فیروزکوه

72 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ علی نیک روش با اعلام

اعطای وام هنوز گره قطعه سازان را باز نکرده است

79 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مسعود تهرانچی

فراخوان «ننداز زمین» یا «جریمه»؛کدام راهگشاست؟

127 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیمای شهری

تعطیلی تنها جایگاه «سی‌ان‌جی» شهر ترانزیتی

95 بازدید
دسته بندی : اخبار داخلی

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، تعطیلی یک