فروش خودرو
android
android
ios
ورود کاربران

ios

مقامات شرکت های خودروسازی آلمان به کاخ سفید دعوت شدند

مقامات شرکت های خودروسازی آلمان به کاخ سفید دعوت شدند

10 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,صنعت و تجارت,اقتصاد جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی و اتومبیل سازان آلمانی برای یک نشست آماده می شود.در این نشست مدیران اجرایی ولکسواگن، بی ام و دیملر با دولت ترامپ دیدار می کنند.
یک منبع آگاه گفت این نشست هفته آینده برگزار می‌شود. منبع دیگری اظهار داشت که زمان این جلسه اوایل تا اواسط دسامبر است، برای اینکه خودروسازان وقت بیشتری برای آماده سازی داشته باشند.
دونالد ترامپ ماه‌هاست تهدید کرده بر خودروهای ساخت اتحادیه اروپا عوارض وضع خواهد کرد. این اقدام کسب و کار این صنعت را برای فروش اتومبیل در آمریکا معلق می کند.
ولی او از این کار خودداری کرد، در حالیکه واشنگتن و بروکسل در حال مذاکره برای برداشتن سایر موانع تجاری هستند.
کاخ سفید از طریق سفارت آمریکا در آلمان دعوت نامه ای برای اتومبیل سازان آلمانی فرستاده و آنها را برای نشستی با لری کودلو، مشاور اقتصادی و ویلبر راس، وزیر اقتصاد دعوت کرده است.
هنوز مشخص نیست که ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان یا دونالد ترامپ در این نشست حضور دارند یا نه.
مقامات آمریکا پس از دیدار ترامپ و جین کلادجانکر، رئیس کمیسیون اروپا در ماه جولای از عدم پیشرفت مسائل تجاری خسته شده اند.
طبق گفته یکی از منابع هیچ نماینده دیگری از شرکت‌های اروپایی یا اتحادیه اروپا به این نشست دعوت نشده است.
کاخ سفید فعلاً در این مورد نظری نداده است. فولکس واگن و دیملر از اظهار نظر خودداری کردند و بی ام و اعلام کرد تا حالا هیچ دعوت‌نامه رسمی دریافت نکرده است.
آمریکا در حال حاضر 2.5% بر خودروهایی که در اروپا ساخته می شوند، عوارض وضع کرده است. در حالی که به اتومبیل های ساخت آمریکا که وارد بلوک تجاری اروپا می شوند، 10 درصد عوارض تعلق میگیرد.

انتهای پیام/92

 

منبع خبر : tasnimnews.com

اخبار بیشتر