فروش خودرو
android
android
ios
ورود کاربران

ios

آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار + جدول

آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار + جدول

26 بازدید
دسته بندی : اخبار خودرو,خودرو

این روزها مشتریان خودروهای وارداتی یا توان خرید خود را از دست داده و یا اینکه این مبالغ به لحاظ عقلانی توجیه و ارزش پرداخت را برای آنها ندارد.
از همان روزهای ابتدایی سال جاری، نوسانات نرخ ارز خودروهای وارداتی را با روند صعودی قیمت مواجه کرد و تاکنون قیمت این خودروها 2 تا 3 برابر شده است. اما طی 2 ماه اخیر معاملات این خودروها ناگهان با رکودی سخت مواجه شد. البته ناگفته نماند که همواره فروش خودرو برای آن دسته از مشتریانی که برای نیاز واقعی خودرو می خرند، در جریان است. اما برای خریداران و فروشندگانی که خرید و فروش خودرو های وارداتی راه کسب درآمد آن ها شده، کمی به بن بست رسیده است.
حالا با شدت گرفتن روند قیمت گذاری خودروهای داخلی از سوی ستاد تنظیم بازار، بازهم بازار خودروهای خارجی درگیر این تصمیم دولت شده و به نوعی رکود گریبان‌گیر وارداتی‌ها هم شده است.
از تیرماه سال جاری واردات انواع خودرو خارجی به ایران ممنوع شد. این خبر همه شرکت‌ های واردکننده خودرو را تحت تاثیر قرارداد و نیمی از این شرکت‌ ها به تعطیلی کشیده شده اند و نیمی دیگر در حال تعطیلی هستند و اگر این روند همچنان تداوم یابد دیگر نام و نشانی از شرکت‌ های واردکننده خودرو در ایران نخواهیم دید. تحریم‌ های آمریکا هم مزید بر علت شده است تا نتوان آینده روشنی در زمینه واردات خودرو در ایران متصور بود.
سایه رکود بازار خودرو به نمایشگاه‌ های بهشتی و مطهری رسید
زمانی که قیمت ‌ها در بازار ریزش می ‌کند، فروشندگان شروع به عرضه محصولات خود به بازار می‌ کنند، این در حالی است که در این شرایط خریداران به‌. دلیل اینکه امیدوار به کاهش قیمت بیشتر هستند از ورود به بازار دوری می‌ کنند.
با گشتی در خیابان های بهشتی و مطهری تهران که همواره بورس خرید و فروش خودرو های وارداتی و نمایندگی های خودروهای وارداتی است، سایه سنگین رکود در این خیابان ها مشاهده می شود. نمایشگاه هایی که گرد رکود در آن ها به چشم می خورد و بنگاه هایی که روزی محل خرید و فروش خودرو های وارداتی بود، تنها نمایشگاهی از خودروهای لوکس و ویترینی برای عابران پیاده شده است.
در همین زمینه غفاری- یکی از فروشندگان خودروهای وارداتی در خیابان مطهری تهران می گوید: « باید از همان روزهای ابتدایی بسته شدن سایت ثبت سفارش و ممنوعیت واردات خودرو به کشور، فاتحه بازار خودرو را می خواندیم، چرا که از آن روز به بعد دیگر کار مانند گذشته نشد».
او ادامه می دهد: « گرچه از بهار امسال قیمت خودروهای وارداتی دو برابر شد و فروشندگان سود خوبی عایدشان شد، اما به تلافی آن دیگر خودرویی وارد نمی شود و بسیاری از فروشندگان و خریداران برای ثبات قیمتی در بازار دست نگه داشته‌ اند».
یکی دیگر از فروشندگان خودرو در همین خیابان اظهار می کند: « اکنون در بدترین زمان خرید و فروش خودروهای وارداتی به سر می بریم، چرا که خریداران برای کاهش قیمت دست نگه داشته اند و فروشندگان به دلیل بسته بودن واردات و بهانه دپو خودروها و افزایش مجدد آن ها خودروها را به فروش نمی رسانند».
احمدی تاکید می کند: « حتی اگر به زودی قیمت خودروهای داخلی نیز اعلام شود، بازهم دردی از بازار خارجی ها درمان نمی شود و باید تصمیم گیری مستقلی برای این بخش از صنعت خودرو گرفته شود. شاید باز شدن واردات و یا ترخیص آن تعداد خودرو در گمرک مانده بتواند بازار خارجی ها را التیام بخشد».

قیمت خودروهای وارداتی که از بازار تهران و کرج استعلام شده است:فروش خودرو

منبع خبر : digiato.com

اخبار بیشتر